ביטוח רכב

המדריך הבסיסי

שוק ביטוח הרכב הוא מן התחרותיים ביותר בתחום הביטוח. ישנן עשרות חברות ביטוח שונות – כמו הפניקס, AIG וביטוח ישיר – אשר מציעות פוליסות ביטוח רכב. עם הגידול המתמיד בשוק, צצות גם סוכנויות ביטוח רבות המקשרות בין הלקוחות לחברות הביטוח השונות. 

כיצד אתם, כלקוחות, יכולים לנצל זאת? הכוח בידכם לבחור אצל מי תבטחו כלי הרכב ברשותכם. זהו יתרון אדיר, שיש לנצלו כראוי. בכדי לנצלו, יש להבין את המשמעות של כל ביטוח. צריך להבין ולדעת איזה כיסוי מעניקה כל פוליסה. לשם כך, נחלק ביטוח רכב לשלושה חלקים שונים:

 • ביטוח חובה – ביטוח זה נועד להגן עליכם מפני נזקי גוף הנגרמים בתאונה. לפי חוק, כל רכב מנועי בישראל מחויב בביטוח חובה. אמנם, אתם יכולים לבצע סקר שוק ולבחון את מחירי הפוליסות המוצעות, אך חובה עליכם לבחור חברה מבטחת לפוליסת החובה.

 • ביטוח צד ג' – בניגוד לביטוח חובה, אינכם מחויבים לרכוש ביטוח צד ג'. עם זאת, פוליסה זו מגנה מפני נזקי רכוש הנגרמו בתאונה לרכב צד שלישי. חשוב לדעת כי חברת הביטוח לא תשלם עבור הנזק של צד ג', במידה והתאונה אינה באשמתכם. לכן, מרבית הפוליסות כוללות גם כיסוי מסוים עבור הוצאות התדיינות בבתי משפט. בשל עלות הפוליסה, חלק מעדיפים שלא לרכוש אותה.

 • ביטוח מקיף – גם ביטוח מקיף הוא ביטוח רשות. הוא נחשב לאחד הביטוחים המועילים שכן מקנה הגנה מפני נזקי רכוש הנגרמו לכלי הרכב שלך, במגוון סיטואציות. הביטוח המקיף מגן מפני נזקים הנגמרו בתאונה, גניבה, הצפה, שריפה וכדומה. יש לבדוק היטב את פרטי הפוליסה ולבחון מפני מה אתם מוגנים. בעלי כלי רכב ישנים לרוב מוותרים על ביטוח מקיף בשל העלויות המנופחות של הפוליסה.

להבא, כשתגשו לסוכנות ביטוח בכדי לבדוק פוליסת ביטוח רכב, זכרו את ההבדלים בין כל פוליסה ובצעו החלטה מושכלת, בהתאם.

כיום ישנן חברות ביטוח רכב רבות אשר מציעות מסלולי ביטוח שונים ללקוחות פרטיים ועסקיים. כאשר מבררים אודות חברות ביטוח רכב יש לברר באופן ספציפי בנוגע לרכב אותו תרצו לבטח, מאחר והמחירים משתנים בהתאם. לא רק סוג הרכב הוא בעל השפעה על עלות הביטוח, אלא גם מספר גורמים נוספים.

לכן בפנייתכם אל חברות ביטוח רכב לבירור אודות ביטוח המתאים לכם, תידרשו לתת פרטים מדויקים לא רק אודות הרכב אלא גם אודותיכם. הביטוח מושפע לדוגמא מגיל הנהג, האם בעברו תאונות דרכים חמורות, ועוד.

 

מחפשים חברות ביטוח רכב להצעת מחיר אטרקטיבית ? פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם עם מגוון מסלולי ביטוח לרכב.

מה הביטוח מכסה?

ביטוח רכב מעניק כיסוי לרכב שלכם במקרה של נזקי גוף ורכוש כאשר הנזקים השכיחים ביותר הם:

 1. התנגשות, התהפכות.

 2. גניבה.

 3. השחתה בזדון.

 4. נזקי גוף ורכוש בעקבות תאונת דרכים.

 5. תביעה של צד שלישי, נזקי רכוש (צד ג').

הביטוח נחלק לשני חלקים:

 • החלק הראשון נוגע לביטוח נזקי גוף הנגרמים למבוטח, לנוסעים ולהולכי הרגל במקרה של פגיעה כתוצאה משימוש ברכב. זהו ביטוח החובה שמחייבת המדינה על פי חוק. (קיום ביטוח זה נבדק בכל עת שהמשטרה עורכת ביקורת רשיונות או בכל מקרה של עבירת תנועה).

 • החלק השני של הביטוח מהווה כיסוי לנזקי הרכב ואף הוא נחלק לשניים:

 1. ביטוח אחריות כלפי צד ג' שהוא כיסוי מפני נזקים שגרמתם לכלי רכב או לרכוש של אחרים.

 2. כיסוי לנזקים כמו תאונה, שריפה, נזקי טבע ונזק בזדון לרכב עצמו.

 

מדוע זה חשוב:​

מלבד העובדה שחלקו הראשון של ביטוח הרכב מחוייב על פי חוק, ביטוח רכב חשוב משום שתאונות דרכים עלולות לגרום לנזקים המסתכמים בעשרות ואף מאות אלפי שקלים ועלולים לגרום לכם נזק כלכלי גדול.

מה יכול להשפיע על מחיר ביטוח הרכב?

 • שווי הרכב.

 • שנת הייצור.

 • האם הרכב אמין מבחינת תאונות והתהפכויות.

 • סוג הרכב – עלות הביטוח לרכב גניב, גבוהה יותר.

 • עלות תיקונים וחלפים במקרה של תאונה.

 • רמת המיגון – מיגון שרמתו בפועל גבוהה מהנדרש, יכול להוריד את עלות הביטוח.

 • מספר הנהגים – ככל שמספר הנהגים ברכב נמוך יותר, כך הפרמיה יורדת.

 • גיל הנהג – תעריף הביטוח לנהג מעל גיל 24 - זול יותר. מעל גיל 40 תעריף ביטוח החובה מוזל באופן משמעותי.

 • וותק – תעריף הביטוח לנהג בעל שנות ניסיון רבות בנהיגה - זול יותר.

 • ניסיון תביעות מוכח בשלוש השנים האחרונות – תעריף הביטוח לנהג שבעברו לפחות 3 שנים ללא תביעות, הוא זול יותר.

למה כדאי לשים לב?

חשוב לשים לב שהיקף הביטוח חוזר לקדמותו לאחר מקרה של נזק, כלומר:
אם רכב עבר תאונה וניזוק בשיעור של 5000 ש"ח המשולמים על ידי חברת הביטוח, יש כביכול שחיקה של הביטוח בגובה 5000 ש"ח. במקרה זה מתעדכן הביטוח מחדש למצב שבו יכסה את ערכו המלא של הרכב. פעולה זו נקראת כינון הפוליסה.
הכינון מבטיח שגם אם הרכב ניזוק ושולמה תביעה עבור הנזק, הפוליסה חוזרת באופן אוטומאטי למצבה החדש. דמי הביטוח עבור הכינון מקוזזים בדרך כלל מתשלום התביעה.

מה כדאי לשקול להוסיף לפוליסת ביטוח הרכב?

ביטוח "כל נהג", מאפשר לנהגים נוספים לנהוג ברכב המבוטח. עלויות ביטוח זה גבוהות מעלויות ביטוח רגיל לנהג אחד או שניים. אפשר לרכוש ביטוח "כל נהג" שלא יכלול נהגים צעירים (מתחת לגיל 24) ובכך להוזיל את העלויות.

רכב חלופי – כיסוי המעניק למבוטחים רכב חלופי לתקופה מסויימת במקרה שהרכב המבוטח נגנב או נהרס.

כיסוי לגרירה – כיסוי לעלויות הגרירה. חשוב לשים לב (בהתאם לצורך) שהביטוח מכסה גם גרירה בשטח פתוח ולא רק בעיר.

שמשות – השמשות הן חלק מכלי הרכב ומכוסות ככל פריט אחר במקרה של נזק תאונתי בכפוף להשתתפות העצמית הרגילה ברכב. יחד עם זאת, במקרים רבים שבהם נגרם נזק לשמשות בלבד (שבר מאבן וכדומה) גובה הנזק נמוך מההשתתפות העצמית והמבוטח אינו מקבל פיצוי. לפיכך, קיימת אפשרות לקנות כיסוי נפרד לשבר שמשות תמורת דמי ביטוח נמוכים למדי. במקרה זה מקבל המבוטח שמשה חלופית ואינו נושא בהשתתפות עצמית כלשהי.
כמו כן, לא נפגעת הנחת העדר התביעות שהוא זכאי לה בפוליסה.

אילו סוגי ביטוח רכב קיימים? 

 • ביטוח צד שלישי (צד ג'):
  ביטוח המעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש של צד שלישי אך לא לרכב המבוטח. ניתן לרכוש ביטוח זה גם עם אפשרות של "ביטול השתתפות עצמית", תמורת תשלום תוספת פרמיה, בעת עריכת הביטוח.

 • ביטוח חובה: 
  על פי חוק ביטוח חובה כחלק מחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים בעל הרכב חייב לרכוש ביטוח חובה כשמו כן הוא ביטוח חובה הביטוח . הביטוח מכסה במקרה של תאונת דרכים ליושבי הרכב
  הגשת תביעה
  נהג הרכב ויושבי  הרכב רשאים להגיש תביעה באם היו מעורבים בתאונת דרכים כל זמן שבעל הרכב מחזיק בתעודת חובה תקפה ומשולמת עם חותמת הבנק
  חשיבותו של ביטוח חובה
  ביטוח חובה הינו בין הביטוחים החשובים ביטוח חובה נועד להגן על נפגעי תאונות דרכים מפנה הוצאה כספית שלא ניתנת למדידה בשל העובדה שההוצאות הכספיות הכרוכות במצבים אלה יכולים להגיע למאות אלפי שקלים ויותר מכן חשיבותו של החוק למנוע מצבים שנהגים ואו הנפגעים לא יכלו לעמוד בהוצאה הכספית

 • ביטוח מקיף:
  ביטוח המעניק כיסוי לרכב המבוטח במקרה של נזקים כגון: פריצה לרכב (או נזקים שנגרמו עקב ניסיון פריצה לרכב), גניבת הרכב, שריפה או כל נזק תאונתי בלתי צפוי. כמו כן, כיסוי לנזקי רכוש הנגרמים לצד שלישי עקב רשלנות המבוטח או הנוהג מטעמו.

 
 

אילו סוגי ביטוח רכב קיימים? 

 • רכב חובה: 
  פרמיה לביטוח חובה (תעריף 2/2011) 
  לכל נהג: 6056 ₪
  לנהג יחיד: 4845 ₪ (הנחה בשיעור 20%)

 • ביטוח צד ג' 
  פרמיה לפי תעריף  3,250 ₪ 
  פרמיה לקולקטיב   2,900 ₪
  הנחות:
  הנחת נהג יחיד 7.5%
  הנחת מבצע 10%  + 10% מיוחדת בחודש 2/2011
  הנחת חידוש 15% , (למבוטח של אותו סוכן)
  הנחה ע"ח עמלה עד 9% ( קיזוז 7% מנטו מעמלת הסוכן)
  גבולות אחריות: 300,000 ₪
  השתתפות עצמית 3,950 ₪
  לאחר כל ההנחות התעריפיות (למי שמגיע) ניתן להציע
  לכל נהג 1,800 ₪

 • לנהג יחיד 1,700 ₪

 • ביטוח מקיף 
  תעריף לפי קוד דגם ושנת ייצור ,בהתאם לחישובים אקטואריים המבוססים על העלות המדוייקת של כל סוג ודגם.
  הנחות:
  הנחת קולקטיב אוטומטית למי שמורשה לשווק ולהפיק ביטוחי מוניות.
  הנחת נהג יחיד 7.5%
  הנחת "צמדים" 10% (למי ששילם תעודת חובה בכרטיס אשראי , לאותו רכב ותקופות ביטוח זהות)         
  הנחת חידוש 15% ( למבוטח של אותו סוכן)
  הנחה ע"ח עמלה עד 9%  ( בקיזוז 7% מנטו מעמלת הסוכן)  
  פרמיית מינימום 5,136 ₪ ( לפני ההנחות)
  לאחר כל ההנחות התעריפיות ( למי שמגיע) ניתן להציע
  לכל נהג ולנהג יחיד 3,745 ₪
  השתתפות עצמית:
  לנזק עצמי 4,950 ₪, במוסך הסדר 2,950 ₪ 
  לצד ג' 3,950 ₪
  טוטלוס 5,600 ₪, כולל גניבה    
  פגעי טבע 6,950 ₪      
  תוספת בשיעור 50% לכל סוגי ההשתתפות העצמית כאשר נהג ברכב צעיר מתחת לגיל 24 שנים ו/או בעל ותק פחות משנה אחת לסוג הרכב המבוטח.

 • מיגון:
  לפי דרישות החברה.

קריטריונים לבחירת פוליסת הביטוח

פוליסת ביטוח רכב כוללת שני רכיבים עיקריים:

פוליסת ביטוח רכב חובה ופוליסת ביטוח מקיף לרכב. פוליסת ביטוח חובה מכסה סיכוני פגיעה גופנית בתאונת דרכים, פוליסת ביטוח מקיף מכסה סיכוני פגיעה ברכב המבוטח במגוון מצבים הכוללים תאונה, גניבה, נזקי טבע שונים ועוד. הפוליסות השונות עבור כלי רכב פרטיים ומסחריים עד ארבעה טון מוגנות על ידי פוליסה סטנדרטית המוגדרת בתקנות הביטוח כך שתנאים מינימאליים יהיו קיימים בכל פוליסת ביטוח רכב נרכשת, בכל אחת מחברות הביטוח.

הקריטריונים אליהם יש לשים לב בעת רכישת פוליסת ביטוח לרכב, הם הקריטריונים המבדילים בין פוליסה לפוליסה:

 1. גובה דמי ההשתתפות העצמית – ככלל, ככל שדמי ההשתתפות העצמית גבוהים יותר, כך מחירה של פרמיית הביטוח יורדת. חברות ביטוח משתמשות לעתים בטכניקה של העלאת גובה דמי ההשתתפות העצמית ופרסום נרחב של גובה פרמיה נמוכה. בחירה באופציה של דמי השתתפות גבוהים ופרמייה נמוכה משתלמת במידה ולא תזדקקו לפיצוי מחברת הביטוח, אולם במידה ונגרם נזק לרכב יש לקחת בחשבון כי המחיר אותו לא שילמתם כדמי ביטוח יבוא לידי ביטוי במחיר אותו תשלמו בשעה שיגרם נזק לרכב.

 2. הטבות לעומת הפוליסה התיקנית – הטבות מסוימות מקובלות ביחס לפוליסה התיקנית המקובלת. שתי ההטבות הנפוצות הן הורדת האחוז הנזק שנגרם לרכב עד להכרה ברכב כטוטל לוס מ-60% (הקבוע בפוליסה התיקנית) ל-55% או אף 50% בחברות ביטוח מסוימות, ופטור מקנסות במעבר בין חברות ביטוח. משמעות טוטל לוס היא כי במידה והרכב נפגע פגיעה משמעותית, הזכאות תהיה לפיצוי מלא שיאפשר רכישת רכב דומה מאותו הסוג, ללא תשלום דמי השתתפות עצמית כלל. ההגדרה של האחוז המוכר לטוטל לוס מגדיר למעשה מה היא "פגיעה משמעותית". ההטבה השנייה המקובלת במידה והפוליסה נרכשת באמצעות סוכן ביטוח היא האפשרות להמנע מתשלום קנסות ופרמיית מינימום לביטוח במידה ומחליפים מבטחים במהלך תקופת הביטוח.

 3. גובה הכיסוי עבור פגיעה בצד ג' – גובה הכיסוי לצד ג' משתנה בין החברות השונות, כדאי לודא כי הוא מספיק גבוה כדי לתת כיסוי מתאים בשעת הצורך. הדבר נכון במיוחד עבור כלי רכב מסחריים, ובעלי חלקים נעים כמנופים, נגררים וכלים חקלאיים שונים.

 4. הטבות נלוות שונות, ומחיר רכישתן – חברות ביטוח שונות מציעות חבילת הטבות ושירותים נלווים כרכב חליפי, שירותי נהג, שירותי דרך וגרירה ושבר שמשות. כדאי לברר מהו הסכום המשולם עבור חבילת הטבות זו ומה היא תכולתה המדויקת כיוון שקיימות מספר חברות המעניקות שירותים אלו וקיים שוני בין שירותי החברות השונות.

 5. מסלולי הנחות בהתאם לנהג העיקרי, ודפוסי הנהיגה ברכב

רכישת פוליסת ביטוח מתאימה

פעם בשנה מגיעה השעה לחידוש פוליסת ביטוח הרכב. למרות שחידוש פוליסת ביטוח רכב יכול להעשות בצורה כמעט אוטומטית אצל המבטח האחרון, התחרות הקיימת בין חברות הביטוח השונות ושינוי סטאטוס הנהג הראשי ברכב, מביאה לכך כי כדאי מדי שנה להתעדכן במבצעים השונים המוצעים על ידי חברות הביטוח, ההטבות הנלוות ובדיקה יסודית של ההנחות להן זכאים המבוטחים בגין שינוי סטאטוס הנהג העיקרי ברכב.

מבצעים שונים בחברות ביטוח שונות

חברות ביטוח שונות מציעות מבצעים שונים המוזילים במידה ניכרת את ביטוח הרכב אותו רוכשים. המסלולים העיקריים המקנים הנחות בחברות שונים, נוגעים לנהג העיקרי ברכב, אחרים נוגעים לדפוסי השימוש ברכב:

 1. הגבלה שמית של הנהגים המורשים – קיימים מסלולים בהם תזכו להנחה במידה ותגבילו את זכות הנהיגה ברכב המבוטח לאדם יחיד או לבני זוג.

 2. הגבלת גיל הנהגים המורשים לגיל מסוים ומעלה – ברב חברות הביטוח גילאי 24 ומעלה זוכים להנחה בביטוח רכב. חברות מסוימות מציעות הנחות נוספות נוספות בהתאם לגיל הנהג העיקרי.

 3. מין הנהג העיקרי ברכב – כאשר אשה מוגדרת כנהג העיקרי ברכב, חברות ביטוח רבות מעניקות הנחה בפרמיית דמי הביטוח הנדרשים.

 4. ביטוח רכב לנהגים צעירים – ביטוח לנהגים צעירים הוא יקר במיוחד ויכול אף לשלש את מחיר ביטוח הרכב, הן של פוליסת ביטוח חובה והן של פוליסת ביטוח מקיף. מסלולים שונים המוצעים על ידי החברות השונות מאפשרים הוזלת מחיר זה על יד בחירה באסטרטגיה המתאימה במיוחד עבורכם: הפניקס, לדוגמה, מפעילה מסלול בו הפעלת ביטוח נהג צעיר נעשית בהתם לזמן הנהיגה בפועל של הנהג הצעיר, על ידי רכישת "בנק שעות" נהיגה והפעלת מונה זמן הנהיגה על ידי שליחת מסרון בתחילת ובסיום הנהיגה. חברות אחרות מציעות הנחות לנהגים צעירים המורשים לנהוג ברכב בסופי שבוע בלבד.

 5. רכבים מושבתים בשבתות ובחגים

 6. היעדר תביעות קודמות

חשיבות בחינת המסלולים בין חברות הביטוח, ובדיקת פוליסה משתלמת ומתאימה לנוהג ברכב:

בחינת המסלולים השונים לביטוח רכב יכולה להוזיל את המחיר אותו תשלמו על הביטוח במידה ניכרת. לדוגמה, בחירה במסלול ביטוח רכב לנהגים צעירים אותו מציעה חברת הפיניקס, זה המופעל על פי שעות הנהיגה בפועל, יכול להוזיל את פרמיית הביטוח בכ-30% ממחיר הביטוח אותו תאלצו לשלם בחברה שאינה מפעילה מסלול דומה ובה תאלצו לשלם תוספת כיסוי נהג צעיר לכל שעות השנה בה הרכב מבוטח.

White Car

קולקטיב הנכים

 • תעודת חובה לרכב מסחרי באופן אוטומטי בתעריף של רכב פרטי. בתעריף אחיד של רכב פרטי 1600 סמ"ק גיל נהג 24.

 • צד ג' עד - 1,000,000 ₪.

 • הגנה משפטית עד - 35,000 ₪

 • כיסוי רעידת אדמה.

 • כיסוי פרעות ושביתות.

 • אביזרי נכים – גניבה, Total-Lost ואובדן גמור להלכה – סכום פיצוי יהיה עפ"י ערך האביזרים לפי מועד רכישתם.

 • כיסוי הוצאות שהוציא המבוטח בגין שירותי הסעתו עקב השבתת רכבו – בנזק חלקי, Total-Lost וגניבה: עפ"י קבלות שימציא המבוטח לאחר שקיבל אישור מהחברה להסדרי הסעות, אך לא יותר מ-250 ₪ ליום - בנזק חלקי – החל מהיום ה-4 להשבתת הרכב למשך הזמן הדרוש לתיקונו לפי חוות דעת שמאי, בתוספת ימי שבת וחג החלים במשך פרק זמן זה עד למקסימום 14 ימים.

 • אובדן שלם – למשך הזמן הדרוש לקבלת רכב מאובזר אחר, החל מהיום החמישי ועד למקסימום 30 ימים.

 • במקרה גניבה – החל מהיום השלישי למקרה, ועד למועד בו נמצא הרכב, או המועד בו ניתן לקבל רכב מאובזר אחר – המוקדם מהשניים, אך לא יותר מ-57 ימים.

 

(במקיף בלבד!) ניתן יהיה לרכוש חבילה הכוללת:

 • שרותי חילוץ, התנעה, גרירה.

 • שרות הגעת נציג לשם הסעת המנוי לביתו \ למוסך כאשר הרכב זקוק לגרירה עקב תאונה.

 • שרות הסעה במקרה תקלה מכנית \חשמלית כאשר הרכב זקוק לגרירה.

 • רכב חליפי גם בתאונה וגם בנזק מוחלט וגם בגניבה.

 • החלפת שמשה שבורה - שרות עד בית הלקוח.

 • החלפת מראה שבורה - שרות עד בית הלקוח.

 • התקנת רדיו דיסק, MP3 \ DVD ‏\ מסך\ מצלמת רוורס במקרה של נזק או גניבה המכוסה על פי תנאי הפוליסה.

 

השתתפויות עצמיות:

 • תיקון במוסך הסדר פתור מהשתתפות עצמית כאשר הנזק מעל 10,000 ₪.

 • הגנה משפטית  - 430 ₪

 

בימים אלו של מיתון עמוק, המורגש אצל כל אחד ואחת  והם - לקוח הקצה.

חשוב ביותר לעשות כמה שיותר סיקרי שוק. 

לפעמים לקוח הקצה עסוק מידי בהישרדות יום יומית כך שלא שם לב לדברים הקטנים, שהינם בסוף, הדברים הגדולים - במצטבר החודשי והשנתי.

מגוון הפיתרונות הקיימים היום בשוק הביטוח גדול כל-כך  עד שזה פספוס לא לנצל זאת.

לא פעם אדם קונה רכב מחברה וחש מחויב לחברה ו/או לחברת הליסינג, מבלי לשים את ליבו עד כמה העסקה "המתוקה והזולה" שביצע יקרה עבורו, תמיד חשוב לזכור שלא ניתן ואסור לחייב אתכם לעשות ביטוח בסוכנות הרכב או בליסינג ! לרוב זה מאד יקר ולא כלכלי, ולפעמים גם מאד לא מקצועי.

לא פעם אנו כסוכנות ביטוח עם ותק של 20 שנים בענף הביטוח - נתקלים בבעיות טיפול בלקוח של חברות רכב גדולות וחברות ליסינג שהמומחיות שלהם זה בלמכור רכב ולא ביטוח! 

בסופו של יום, כולם יוצאים מופסדים.

עם מעט חשיבה יצירתית ומחושבת ניתן לחלק את  המשימה לבעלי תפקידים מקצועיים ומקצוענים - חברת הרכבים תמכור רכבים ! וסוכן ביטוח יבצע את הביטוח, כך אתה הלקוח מקבל ערך מוסף משני גורמים שונים שכל אחד תורם את חלקו לך בצורה הטובה, המקצועית והזולה ביותר עבורך. בדרך זו לא ייווצר בלבול בעלות הרכב ולא בעלות הביטוח וכך אתה – כלקוח הקצה תייעל את עצמך ואת נותני השירות שלך

מוקד מידע:

במידה וברצונכם לשאול שאלות נוספות בנושא או לקבל הבהרות,

תוכלו לפנות למוקד המידע:

טלפון: 1-700-50-70-11. | דוא"ל: ishai@rami-david.co.il 

או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם תוך 24 שעות

לראש העמוד