קרנות השתלמות

מידע כללי

קרן השתלמות היא אפיק חסכון לשכירים ולעצמאים, במסגרתו ניתן לצבור כספים לצרכי השתלמות או לחסכון לטווח קצר לכל מטרה.

לקרן השתלמות רשאי להצטרף כל עובד שכיר, עצמאי, חבר בעל שליטה בחברת מעטים, חבר קיבוץ או מושב שיתופי.

הכספים המצטברים בקרן ניתנים למשיכה לצרכי השתלמות בארץ ובחו"ל החל מתום שלוש שנות חברות בקרן. לאחר שש שנות חברות בקרן ניתן למשוך את מלוא הכספים שהצטברו לכל מטרה שהיא, בפטור ממס.

קרן השתלמות מוכרת כקופת גמל ומעניקה הטבות מס:

הטבות מס למעסיק ולעובד שכיר:

  • מעסיק רשאי להפקיד עד %7.5 משכרו של עובד לקרן השתלמות ולרשום הפקדה זאת כהוצאה מותרת בניכוי. 

  • הפקדה בשיעור הנ"ל עד שכר בסך 15,712 ש"ח בחודש לא תחשב כהכנסה חייבת במס בידי העובד. 

  • במקביל להפקדת המעסיק מחויב העובד להפקיד לקרן ההשתלמות סכום בשיעור %2.5 מהשכר ממנו מפקיד המעסיק לקרן. 

הטבות מס לעצמאי:

עצמאי רשאי להפקיד בקרן השתלמות עד %7 מהכנסתו השנתית, או מתקרת הכנסה בסך 215,000 ש"ח, הנמוך ביניהם.
% 4.5 הינם הוצאה מותרת בניכוי.
במסגרת התכנון האישי תוכל להתאים לצרכיך תכנית המשלבת בין חסכון פנסיוני (בקרן פנסיה או בתוכנית ביטוח) עם קרן השתלמות, ולנהל את כולם תחת קורת גג אחת אצלנו ברמי דוד סוכנות לביטוח.

ניהול תיקים

קרנות השתלמות הן משתלמות. אין זה סלוגן פרסומי קליט המיועד לגרום לכם – שכירים ועצמאים כאחד  - לרוץ לחברת ההשקעות הקרובה לביתכם ולפתוח במיידי קרן השתלמות. זו המציאות.

קרן זו משתלמת לכם, כיוון שמדובר במסלול חסכון לטווח בינוני. ואחד מן המסלולים המשתלמים ביותר לשכירים ועצמאים, בעיקר בשל האפשרות להשתמש ברווחי הקרן ,הפטורים ממס, לכל מטרה, כבר לאחר שש שנות חסכון בקרן. הכוונה, כי תוכלו לנצל את הרווחים לכל השקעה: חופשה, דירה, השקעות אלטרנטיביות וכיוצא באלו.

אבל קרנות השתלמות אינן מתנהלות מעצמן. למעשה, מאחורי כל קרן השתלמות עומדת חברת ניהול תיקים אשר מנתבת ומנווטת את התיק. דהיינו, במקרה של שכירים: אלו מפרישים כל חודש אחוז מסוים מן המשכורת לקרן ההשתלמות. כסף זה מושקע על ידי חברת ההשקעות והרווחים שנוצרו פטורים ממס. רווחי הקרן תלויים בהשקעות המבוצעות על ידי חברת ההשקעות.

לבחירת חברת ההשקעות ישנה משמעות אדירה בכל הקשור לניהול קרנות השתלמות. עליכם להתייעץ היטב עם מספר חברות, בטרם תבחרו חברה לפתוח בה קרן השתלמות. בין היתר, חשוב לוודא כי החברה מפעילה "ועדת השקעות" אשר בוחנת כל תיק לעומק ומבקרת ההחלטות המתקבלות בו.

בשנים הקרובות צפויה להיכנס לתוקף מהפכת "ניהול אישי", אשר תסמיך כל אחד לנהל לעצמו, כראות עיניו, את קופת הגמל וקרן ההשתלמות. בשלב ראשון, אנו ממליצים, אל תמהרו ליטול לעצמכם זכויות ניהול על הקרן. תחילה, הפקידו הכסף בידיים מקצועיות, הבקיאות באומנות ניהול תיקי השקעות.

Stock Charts in the Newspaper
Glass Buildings

מוקד מידע:

במידה וברצונכם לשאול שאלות נוספות בנושא או לקבל הבהרות,

תוכלו לפנות למוקד המידע:

טלפון: 1-700-50-70-11. | דוא"ל: ishai@rami-david.co.il 

או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם תוך 24 שעות

לראש העמוד