ביטוח סיעוד

מהו סכום הפיצוי החודשי שכדאי לקנות, ולכמה זמן?

בביטוחי סיעוד פרטיים תינתן בדרך כלל האפשרות לבחור את גובה הפיצוי החודשי ואת משך התשלומים. ההחלטה על שני פרמטרים אלה שונה ממשפחה למשפחה בהתאם לצרכיה וליכולותיה הכלכליות.
 

מתי נחשב אדם למטופל סיעודי?

מטופל סיעודי הוא מבוטח שמצב בריאותו ותפקודו ירודים כתוצאה ממחלה או תאונה והוא נמצא באחד מהמצבים הבאים:

 1. אינו מסוגל לבצע באופן עצמאי חלק מהותי (לפחות 50%) מתוך 6 הפעולות היומיומיות הבאות:
  לקום ולשכב. 
  להתלבש ולהתפשט. 
  להתרחץ. 
  לאכול ולשתות. 
  לשלוט על הסוגרים. 
  ניידות.

 2. מבוטח שהפך להיות תשוש נפש – מי שנפגעה פעילותו הקוגניטיבית, חלה ירידה ביכולתו האינטלקטואלית, ירידה בזיכרון לטווח ארוך ו/או קצר וחוסר התמצאות במקום ובזמן למשל: חולה אלצהיימר. 

הזכאות לקבלת הפיצוי הסיעודי בפוליסות הפרטיות השונות נקבעת לפי חומרת מצבו של המבוטח – כמה ואילו פעולות אינו יכול לבצע מתוך ה – 6, הנזכרות לעיל, ו/או באם הוא סובל מפגיעה קוגניטיבית.

למי מיועדת פוליסה סיעודית?

הפוליסה הסיעודית מיועדת לכל אדם מעל גיל 3.
כל אדם, ללא קשר לגילו, יכול להיקלע למצב סיעודי עקב תאונה או מחלה, לכן חשוב להתכונן לאפשרות כזו מוקדם ככל האפשר.
חשוב לציין שבגילאים צעירים הפרמיה לביטוח הסיעודי נמוכה.

מתי כדאי לעשות ביטוח סיעוד ?

 

בהקדם האפשרי. אף אחד מאיתנו אינו יודע מתי הוא עשוי להזדקק לטיפול סיעודי, ולכן עדיף לעשות ביטוח סיעוד מוקדם ככל הניתן. ישנם אנשים אשר חשים כי התשלום החודשי עבור ביטוח סיעוד יהווה נטל כלכלי והוצאה כבדה, אך דמיינו לעצמכם מה יקרה אם תזדקקו לביטוח.

ביטוח סיעוד לא ניתן לעשות לרוב לאחר שאתם כבר נזדקקים לו, ולקבלת כיסוי מירבי אשר יבטיח לכם איכות חיים ראויה יש לעשותו מבעוד מועד. אל תחכו לרגע האחרון, עשו ביטוח סיעוד עבורכם ועבור יקיריכם עוד היום.

 

לפרטים נוספים אודות אפשרויות הביטוח העומדות בפניכם צרו קשר עוד היום ונשמח לסייע בהתאמה אישית של הביטוח.

מדוע צריך ביטוח למקרה סיעודי?

מי מאתנו אינו מכיר אדם הנעזר בקרובי משפחתו או במטפלים לביצוע פעולות יומיומיות? לרחוץ פנים, להתהלך, לשבת, לקום – פעולות הנראות לרבים מאיתנו כמובנות מאליהן, מחייבות אחרים בעזרה רבה וסיוע, או ליתר דיוק - סיעוד. כל אחד מאיתנו עלול לחלות במחלה קשה, להיקלע לתאונה או לאירוע שיגרמו לתלות באחרים ולצורך בטיפולים יקרים שיאפשרו שיקום והמשך חיים ארוכים ומלאי כבוד.

אף אחד אינו רוצה להפוך לנטל על יקיריו. עלות הטיפול במקרי סיעוד בין אם בבית ובין אם במוסד המתמחה בכך, מגיעה לאלפי שקלים מידי חודש. גמלת הסיעוד של הביטוח הלאומי אינה עונה על כל הצרכים ואינה ניתנת לגברים מתחת לגיל 65 ולנשים מתחת לגיל 60 וגם זאת בכפוף לתנאים מסוימים.
הרפואה המודרנית מצילה חיים ומאריכה אותם, אך אין בכך די, אנו זקוקים גם לאיכות חיים. הארכת תוחלת החיים זה תפקידה של הרפואה; איכות החיים - טוב, זה כבר התפקיד שלנו...

למה צריכים פוליסה סיעודית?

עלותם הגבוהה של הטיפולים הסיעודיים מהווה מעמסה כלכלית גדולה (העלות החודשית הממוצעת לטיפול סיעודי בבית היא כ – 6,000 ש"ח לחודש, ובבית חולים סיעודי כ – 10,000 - 20,000 ש"ח בחודש).
הפתרון הניתן על ידי המערכת הציבורית מוגבל. הזכאים לכך מקבלים, גמלת סיעוד נמוכה מהמוסד לביטוח לאומי (כ – 1800 ש"ח לחודש).

השלמת הפער בין הסכומים הנדרשים לטיפול סיעודי ראוי, ובין הסכומים המתקבלים מהמוסד לביטוח לאומי או הביטוחים המשלימים של קופות החולים – יכולה להיעשות באמצעות רכישת ביטוח סיעודי פרטי.

האם יש הבדלים בין פוליסות הסיעוד בחברות השונות?

קיימים הבדלים בתנאי הפוליסות ובתעריפי החברות השונות, אך המוצר בבסיסו דומה.

Man on Walker
Old Friends
Old and Young

לראש העמוד